Gss borçları ne olacak silinecek mi ? ( Gss Prim Borcu Affı Var mı ? )

Gss prim borçlarına af var mı ? Bu borçları nasıl silebilirim ?

Sitemize gelen yorumlardan Gss hususunda insanların son derece dertli olduğunu görüyor ve yazılan yorumlarla da okuyoruz. Genel Sağlık Sigortası ile alakalı gelen sorulardan bir tanesi şu şekildedir.

Merhabalar ben 26 yaşındayım ve eğitim amaçlı olarak yurt dışına çıktım. Gittiğimde adresim orasıdır diye göstermedim ve Türkiyeye geldiğimde ise bana Gss borcu olarak 477 tl borç çıkarıldığını gördüm yani ortalama aylık 36 tl den bana borç çıkartmışlar. Acaba adresimi y.dışı olarak göstersem bu borçtan kurtulabilir miyim ? Borcum silinebilir mi ?

Gss Prim Borcu

Gss Prim Borcu

Aslında vatandaşın nerede ikamet ettiğini bizler nüfus müdürlüklerinden öğreniyoruz ve bu tür bilgiler artık nüfus müdürlüklerinde tutuluyor. Siz aslında y.dışında olduğunuz halde bu müdürlüklerde ikametiniz türkiye göründüğünden dolayı otomatik olarak sistem size GSS prim borcu çıkartmıştır. Konsolosluktan ikametgahı y.dışı olarak aldırmanız geçmiş borcunuzu ödemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yenisi için borç çıkartmazlar ama geçmişide malesef silmezler. Geçmiş borçlar için çıkarsa affı beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Genel Sağlık Sigortası borcu çıkanlar nasıl bir yol izlemeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

gss affı varmı,gss borçları ilinecek,gss borçları ne olacak,GSS Borçları Silinecek
Gss borçları ne olacak silinecek mi ? ( Gss Prim Borcu Affı Var mı ? ) makalesi Ana Sayfa, GSS Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Gss borçları ne olacak silinecek mi ? ( Gss Prim Borcu Affı Var mı ? )” için 21 yorum

  1. mehmet diyor ki:

    yaşım 28 2 yıldır işsizim. işsizliğimin ndeni elektronik teknisyeniyim ama her yer asgari ücret veriyo bu boktan hükümet yüzünden ! bende doğal olarak 850 TL ye insan çalışmaz ! çalışmıyorumm… Bana 2000 TL borç çıkartan devlete en derin saygılarımı sunarken şunuda unutmasınlar. Ben bu parayı ödemiyecem. ödersem dünyanın en şerefsiz insanıyım. Benden zorla bu miktar alınmak istenirse veya hapis cezası gibi saçma bişi olursa. Hırsızlık,Gasp,uyuşturucu kaçakcılığı başta olmak üzre her türlü pisliği yapıcam. Alenen duyuruyorum. Devlet insanları zorla suça teşvik ediyo. Biz 850 TL için köpek gibi çalışalım adamlar ayakkabı kutularını doldursun, gemicikler alsın,para sayma makinalarıyla zor saydıkları bizden çalınan paralar işte böyle böyle alınıyo. Uyanın millet bu dolandırıcılara para vermeyin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
GSS BORC
Genel Sağlık Sigortası borcu çıkanlar nasıl bir yol izlemeli

Gss borcum ne kadar, var mı ? yada gss borcum çıktı ne yapmalıyım ? Sorularınıza bu yazımızda cevaplar bulabileceksiniz. Genel...

Kapat