Ne zaman emekli maaşı alabilirim

Emekli maaşım bağlandı mı ? Ne zaman emekli maaşım bağlanır ? İlk maaşımı ne zaman alacağım ? Emekli maaşım ne kadar oldu ?

Bundan yaklaşık 7 sene önce babamın emeklilik durmu ile ilgili işlemlere başlamıştık. Babam 1948 doğumluydu ve biz onu 3600 gün ile emekli etmiştik. Tüm emeklilik işlemleri ile ilgili müracaata bulunmuştuk. Yaklaşık bir 6 ay sonra emekli olduğu ile ilgili bilgiler geldi ve ancak maaşını alabildik. Tabiki bu maaş bağlanma süresinin bu kadar uzun olmasından dolayı babam bana sürekli ne zaman maaşımı alacam hani emekli edecektin gibi sorular yöneltiyordu. Tamda bunalma noktasında gelmişti emeklilik haberi babamın :)

 

Emekli maaşım bağlandı mı ?

Emekli maaşım bağlandı mı ?

Şimdi işlemler değişti. Artık bu kadar beklemeden kısa sürede emeklilik ile alakalı bilgiler maksimum 45-60 gün içinde geliyor. Bu arada unutmadan. Emeklilikle alakalı dilekçelerinizi verdiğiniz saat ve tahihten itibaren isterseniz emekliliğinizin onayı üç ay sonra gelsin, siz içeride birikmiş olan üç aylık maaşınızı alabiliyorsunuz. Yani bilgi ne zaman kaç ay sonra gelirse gelsin yinede emekli paranızı, dilekçenizi verdiğiniz ilk günden itibaren alabiliyorsunuz.

EMEKLİ MAAŞIM BAĞLANDI MI ?

Gelişen interaktif uygulamalar neticesinde tc kimliğinizi girerek emekli maaşınızın bağlandığını sorgulayabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle PTT müdürlüklerine giderek e devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunu edindikten hemen sonra aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi

Yukarıdaki linke giriş yaptığınızda emekli maaşım ne zaman bağlanır ,bağlandı ve sgk sgk emekli maaşım ne kadar oldu gibi sorularınızın hepsinin cevabını bulabileceksiniz. İşlemi gerçekleştiremeyen değerli emekli adayları, lütfen hiç bir internet sitesi üzeriden kişisel bilgilerinizi, tc kimlik numaralarınızı asla göndermeyin. Sitemiz kişisel çabalarla oluştuulmuş bir site olup bu tür uygulamaları resmi kanal ile yapınız yada www.turkiye.gov.tr adresinden öğreniniz.

SGK.NET

 

Bir önceki yazımız olan Yeni erken emeklilik yasası 2013 başlıklı makalemizde erken emeklilik en son gelişmeler, erken emeklilik haberleri ve erken emeklilikte son durum 2013 hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

emeklilik dilekçesi verdikten sonra ne zaman maaş bağlanır,ne zaman emekli maaşımı alabilirim,emekli maaşım ne zaman bağlanır,emekli maaşı ne zaman bağlanır,emekli parami ne zaman alirim,ssk emekli maaşımı ne zaman alacağım,emekli maaşım bağlandı mı,dilekceyi verdikten sonra maas,emekli ne zaman alırım,emekli maaşımı ne zaman alabilirim
Ne zaman emekli maaşı alabilirim makalesi Ana Sayfa, Emekli Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Ne zaman emekli maaşı alabilirim” için 5 yorum

 1. ekrem velioğlu diyor ki:

  emekli maaşımı ayın hangi tarihinde alacağım

 2. ekrem velioğlu diyor ki:

  ne zaman ve he ayın kaçında maaş alacağım?ne kadar maaş alacağım.

 3. ekrem velioğlu diyor ki:

  ne zaman ve he ayın kaçında maaş alacağım?

 4. ahmet ayaz diyor ki:

  29 04 1964 dogumluyum 30 9 1986 gırış 8300 günüm var

 5. ahmet ayaz diyor ki:

  30 9 1986 5 300 gün

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sgk hizmet
Sgk hizmet dökümü sorgulama öğrenme

Tc kimlik no - numarası ile sgk ssk 4a 4b 4c hizmet dökümü sorgulama ve öğrenme işlemleri hakkında bilgiler. Daha...

Kapat