Emeklilere ne kadar zam geldi ? 2012 Temmuz Ayı zam ayarı

Emekliye zam varmı 2012 – 2013 hangi emekliye zam var ? Emekli zammı ne zaman ne kadar ne zaman alacak ?

Memur emeklilerine verilecek yüzde 4 Temmuz zammından sonra işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranı da belli oldu.

Açıklanan enflasyon rakamlarına göre yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine 6 aylık TÜFE’ye göre, yüzde 1.95 oranında zam yapılacak. Zam sonrasında en düşük işçi emekli aylığı 869 liradan 886 liraya, en düşük Bağ-Kur emekli aylığı da 704 liradan 717 liraya çıkacak. Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Satılmış Çalışkan, memur emeklileri ile işçi ve Bağ-Kur emeklileri arasındaki maaş artışı farkının kalkması gerektiğini söyledi. Memur emeklilerine yapılacak yüzde 4 zammın kendilerine de yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten görüşme talebinde bulunduklarını açıkladı.

Çalışkan, 5510 sayılı yasaya göre 6 ayda gerçekleşen enflasyona göre emekli maaşlarına zam yapıldığını ancak ilgili yasa maddesinin ‘en az 6 aylık TÜFE’ oranında dediğini anımsattı. Dolayısıyla hükümetin TÜFE’nin üzerinde zam verme yetkisi bulunduğuna dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Ne zaman emekli olurum ? başlıklı makalemizde ne zaman emekli olabilirim, ne zaman emekli olurum ve ssk ne zaman emekli olabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

2014 ssk emeklilerin temmuz zammı niye verilmedi,Ssk emeklilerin 2014 eflasyon farkları temmuz ayında niye verilmedi,temmuz 2014 ssk emeklilerine maaş hangi gün verlecek
Emeklilere ne kadar zam geldi ? 2012 Temmuz Ayı zam ayarı makalesi Ana Sayfa, Emekli Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emeklilere ne kadar zam geldi ? 2012 Temmuz Ayı zam ayarı” için 22 yorum

  1. dilek diyor ki:

    mrblar ben ve annem babamın emekli maaşından yararlanıyoruz.babam 1992 yılında vefat etti.1997de annemle bana babamdan dolayı emekli maaşı bağlandı fakat 2000 yılından önce emekli olanlara intibak yasasından yararlanamıyoruz neden olabilir acaba hiçbir artış olmadı maaşımızda.babam vefat etmeden önce emekli değildi biz dışardan gün sayısını ödeyerek emekliliğinden yaralandık acaba ondan olabilirmi?

  2. hakan pehlivan diyor ki:

    yeter artık benzın elektrık dogalgaz derken herşey ateş pahası verdıgınız zam bızım o oy verdıgımız kısılerın kahvaltı parası yaz<ıklar olsun hepsıne

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
sivil terör mağduru
Terör mağdurlarına maaş bağlanacak Sivil Şehit düzenlemesi kabul edildi

Uludere olayı gibi olaylarda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine ve yaralananların kendilerine aylık ödenecek. Kanuna göre, Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması...

Kapat