Emekli promosyonu sorgulama

Emekliye 2013 yılında promosyan ne zaman verilecek ne kadar ücret ödemesi yapılacak ?

Çok yakında sayıları yaklaşık olarak on milyonun üzerinde bulunan emeklilere, emekli maaşlarını aldıkları bankalar üzerinden promosyon verilmesi şu aralar sıcak gündemi oluşturuyor. Büyük ihtimal ilede banka promosyonu miktarı kişinin aldığı bir emekli maaşından az olacak. Bununla ilgili haberin detayında şu bilgilere yer veriliyor.

emekli promosyon

Emeklilerin uzun süredir peşinde olduğu banka promosyonları için masaya oturuluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sayıları 10 milyonu geçen emeklilere banka promosyonu verilmesi çalışmalarına ilişkin, “Takvimi büyük bir ihtimalle belli oldu, yakın bir zamanda banka müdürleriyle bir araya geliyoruz” dedi. Önümüzdeki hafta başlayacak görüşmelerde memur, işçi, esnaf tüm emeklilerin promosyonları için masaya oturulacak. Promosyon ücretlerinin bir maaştan az olması bekleniyor.

Çelik, Mustafa Kumlu’nun istifasının ardından Türk-İş Genel Başkanlığı’na seçilen Ergün Atalay ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Çelik, emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin SGK’ya gerekli talimatları verdiğini söyledi. SGK Başkanı’nın, banka genel müdürleriyle bir takvim çerçevesinde bir araya geleceğini ifade eden Çelik, bu toplantılara kendisinin de katılmayı arzu ettiğini dile getirdi. Toplantılardan çıkacak neticeyi kamuoyuyla paylaşacaklarını bildiren Çelik, “Emeklilere yıllık yaklaşık 122 milyar bir ödeme yapılıyor. Ağırlıklı da kamu bankaları vasıtasıyla yapılıyor. Banka genel müdürleriyle bir araya geleceğimizi belirtmiş olalım” dedi. SSK ve Bağkur emeklilerin dahil olup olmayacağının sorulması üzerine ise Çelik, “Bu meselerinin tümünü masaya yatıracağız. Çıkacak olacak neticeyi paylaşacağız. Bugünden neticesiyle ilgili bir şey söylemek son derece yanlış olur. Takvimi büyük bir ihtimalle belli oldu, yakın bir zamanda banka  müdürleriyle bir araya geliyoruz” dedi.

Tüm emeklileri kapsayacak
Bankalarla görüşmeler önümüzdeki hafta başlayacak. Ziraat, Halk ve Vakıfbank başta olmak üzere banka yöneticileriyle bir araya gelinecek.
Tüm emekliler promosyon alacak, ancak promosyon miktarlarının maaşlardan az olması bekleniyor. 10 milyondan fazla emekliyi ilgilendiren maaşlar hesaplara peşin olarak yatırılıyor. Maaşların emeklilere ulaşması ise farklı günlerde yapıldığı için bankalar bu paraları nemalandırıyor.
Bankalar, milyonlarca emeklinin maaşı üzerinden önemli miktarda gelir ediyor. Pekçok kamu kurumuna promosyon ödeyen bankalar için emeklilere de promosyon ödenmesi için uzun süredir talepte bulunuluyordu. Promosyonların kamu kurumları yerine doğrudan ceplerine girmesini sağlayan memur sendikalarının mücadelesi, emekliler için de örnek oldu.
Emekli maaşlarının çoğu Ziraat, Halk ve Vakıfbank üzerinden ödeniyor. Bazı bankaların, promosyon dışında işlem ücreti gibi bazı kalemlerde de emeklilere indirim yapması gündemde.

Bir önceki yazımız olan Yeni malülen emeklilik yasası 2013 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK.NET Google Aramaları:

emekli promosyonu,Poromosyon parası ne oldu
Emekli promosyonu sorgulama makalesi Ana Sayfa, Emekli Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli promosyonu sorgulama” için 4 yorum

 1. yıldız diyor ki:

  Emekli promosyonu bende alabilecekmiyim babamin emekli maaşını alıyorum.. Ve ben postane den alıyorum maaşimi

 2. Admin diyor ki:

  Merhabalar İbrahim Bey,

  Bunu siz kendiniz yapabilirsiniz ve sorgulayabilirsiniz.

  http://www.tcilesorgulama.com/emeklilik-sorgulamalari/tc-ile-ne-zaman-emekli-olurum-sorgulama

  Bu konumuza bakmanız yeterlidir.

 3. ibrahim diyor ki:

  ben nezaman emekli olcağıma öğrenmek istiyorum lütven bana yardimcı olursanız memnunkalırım sagılarımla.

 4. arzu aydemir diyor ki:

  12 basamaklı emeklilik usulüne göre 11.ci basamaktan emekli olan kişinin değişen basamak sayısı attırımı ile 24 basamağa çıkarılan emeklilik yasasına göre 23 basamaktan emeklilik maaşı alması gerekirken ve 24 basamağa yükselebilmek adına para talep edilmesi gerekirken ve yeni düzenlemede tekrar basamak sistemi kalmış olup gelir düzeyi sistemi getirilirken 11.ci basamaktakiler neden hala en düşük maaşı almaktadırlar buna istinaden sisteminizdeki karışıklık nedeni ile aradığım sorulara cevap bulamamaktayım konuyla ilgili hangi makam ile görüşmeliyim.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
yetim ayligi
Sağlık yardımından yararlanma süresi hakkında soru

Merhabalar Ben Selma KAVÇİNER, 1986 yılında doğdum ve ailemde tek kız çocuğu daha doğrusu tek evlat benim. Geçen yıl sigortalı...

Kapat