Emekli maaşları ne zaman ödenecek ( 2012 )

2012 Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Emekli dul ve yetim aylıklarını almayı bekleyen kişiler bu maaşları ne zaman alacağız diye düşünüyorlar. bununla ilgili sevindirici bir haber geldi. Haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi önümüzdeki Kurban Bayramı’nda da maaşlarını erken alacak olan emekliler ile dul ve yetim aylığı alanlar için tarihler belli oldu.

17,18 VE 19 EKİM’E DİKKAT!

Emeklilerin maaşları 17, 18 ve 19 Ekim tarihlerinde ellerinde olacak şekilde ilgili banka şubelerine ya da PTT şubelerine yatırılmış olacak. Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu’nda alınan erken maaş kararından sonra, hangi emeklinin parasını hangi tarihte alacağı da netlik kazandı.

3 GÜNDE ÖDENECEK

Buna göre; emeklilik tahsis numaralarının son rakamları 9, 7, 5 ve 3 olanlara 17 Ekim’de ödeme yapılacak. Son rakamı 1, 8 ve 6 olanlar ise maaşlarını 18 Ekim’de alacak. Son rakamı 4, 2 ve 0 olanlara ise ödemeleri 19 Ekim tarihinde yapılacak.

OCAK BEKLENİYOR

İşçi emeklileri bu arada Ocak 2013′te ödenecek intibak farklarını bekliyor. Bunun için bir süredir devam eden çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yaklaşık 2 milyon emekliyi ilgilendiren hesaplamalar devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan 65 yaş üzeri muhtaç yaşlı aylığı başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı ne kadar, 65 yaş aylığı ödeme tarihleri ve 65 yaş aylığı ödemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

SGK.NET Google Aramaları:

emekli maaşları ne zaman ödenecek,emekli işçi maaşları ne zaman ödenecek,emekli maaş ödemesi ne zaman yapılır,emekli maasi hangi gun tc son rakami,sgk emekli maaş ödemeleri hangi tarihlerde yapılıyor,sgk emekli maaşa ödemeleri hangi tarihte yapıyor,SONU 0 OLAN MAAŞ ÖDEMELERİ NE ZAMAN
Emekli maaşları ne zaman ödenecek ( 2012 ) makalesi Ana Sayfa, Emekli Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli maaşları ne zaman ödenecek ( 2012 )” için 3 yorum

  1. feride diyor ki:

    Eger emekliler 19da maas alamazlarsa peki nezamman aalirlar

  2. sebahattin avuk diyor ki:

    sitenizde bilgiler,sgk,sanki ssk imiş gibi veriliyor.emekli sandığu mensupları ve bağ kur lular üvey evlat gibi.verdiğiniz bilgilerin tam ve açık olmasına dikkat edin lütfen.

  3. NURİYE UZUN diyor ki:

    BENİM SORUM ŞU OLCAK CVPLARSANIZ ÇOK TEŞEKKÜRLER ŞU ARALAR EMEKLİ AYLIKLARINDA KESİNTİ OLCAK DENİLİOYOR NEDEN TAM ANLAMIŞ DEGİLİM BENİM EŞİM VEFAAT ETTİ ALDIM BELLİ Kİ ANCA 2 COCUKLA YETİNİYOR BUNUN KESİNTİSİNİ NASIL ÖĞRENİRİZ… SAYGILAR

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
tse
TSE uzman yardımcısı alımı yapıyor

TSE Türk Standartları Enstitüsü sınav ile 110 adet uzman yardımcısı almaya hazırlanıyor. Bu alım sınavla yapılacak ... TSE’den edinilen bilgiye...

Kapat