Emekli Başvurusu sorgulama hakkında bilgiler

Emekli Başvurusu Sorgulama

İstanbul Sosyal Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, müdürlük bünyesinde geliştirilen kurumsal “Emeklilik Takip Sistemi” programı sayesinde sigortalılar emeklilik müracaatlarında, müracaat formunda belirttikleri TC kimlik numarası ve GSM numaraları ile herhangi bir sosyal güvenlik merkezine gitmeden emeklilik müracaatının durumunu, hangi yazışmaların yapıldığını ve tahsis talep neticesini online olarak yapılabilcek.

basvuru

Emekli Başvurusu Sorgulaması için Tıklayınız
 • Emeklilik başvurunuzu sorgulamak için üst bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra TC Kimlik numaranızı ve başvuru esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranızı giriniz.
 • Başvuru esnasında cep telefonu numarası vermediyseniz cep telefonu kısmına 0(000) 000 00 00 giriniz.

Tahsis talebinde bulunan sigortalılar “Emeklilik Takip Sistemi” programı sayesinde tahsis talep sürecini online olarak takip edebilecek, herhangi bir evrak eksikliğinde kendisine bilgi verilmesini beklemeden sürece müdahale edebilecek ve daha kısa sürede maaş bağlanmasına katkı sağlayabilecek.

Kaynak:sgk.gen.tr

Bir önceki yazımız olan İnternetten emeklilik başvurusu başlıklı makalemizde e-devlet emeklilik başvurusu, emeklilik başvurusu ve online emeklilik başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Emekli Başvurusu sorgulama hakkında bilgiler emeklilik başvuru sorgulama,gen tr emekli başvurusu sorgulama emeklilik takip sistemi sgk e-devlet,emeklilik başvuru sonucu,sgk emeklilik dilekcemin sonucu,emekli başvurusu sorgulama emeklilik takip sistemi sgk e-devlet hizmet makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


Emekli Başvurusu sorgulama hakkında bilgiler makalesi Ana Sayfa, Emekli Haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Emekli Başvurusu sorgulama hakkında bilgiler” için 20 yorum

 1. esad karagöz diyor ki:

  merhaba 1986doğumluyum 2468gun pırımım var ben kaçyaşında emekli olurum pırimim kaç gün olması lazım tşkl

 2. PERVİN KOPARAN diyor ki:

  Merhabalar,
  3.01.1960 doğumluyum 1981 ,1986,1981 dogumlu üç çocugum var.sigorta giriş tarihim 20.06.1997 dir.
  sgk toplam primim 930 gün bağkurda ise 2226 gündür.yenı çıkacak olan Doğum borçlanması ile emekli olabiliyormuyum yoksa daha beklemem gerekiyormu yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. çiğdem diyor ki:

  emekli maaşımı nasıl öğrenebilirim?

 4. keziban turhan diyor ki:

  emekli maaşım nezaman bağlanır ve nekadar elime kecer

 5. yaşarküçükgergerli diyor ki:

  02/01/2014 de emeklidilekçemi verdim yanıt alamadım ne zaman yanıt ala bilirim

 6. KAZIM FAZLIOĞLU diyor ki:

  1980 Yılında işkazası sonrası kaddafi tarafın dan (7) nesil bir maaşa bağlandım agustos depremi ne kadar ancak libya da bazı kurum ve her şeyde değişmiş olup cook acele belgeler isten miş olup vede daha sonrası SAKARYA SGİM İNSAN KAYNAKLARISERVİSİ ‘ Ce verilen belgemin vede edinen bilgiler doğrul tusun beklen mem gerekli olduğunu tarafıma bildirilmiş olup evrak tarihi (05.04.2012) ek sayı: 32 tahsis no: .T:.Y:.N:0.D: Daha önceden de Başbakanıma, (SGK) Ya ve Cuhurbaşkanlığımız sekreter liğine yazılarım dan bilgiye göre verilen ödenekler (SGK) yaverildi dendiysede bu gün ki tarilede olsa iki yıldan beri beklerken daha önce ankara (Y.İ.H. Borclan ma servisinde) görevli sayın ZALİF MERT İle YAŞAR AKSOY Şahitliğin de Mahkemeye verilmiştim ancak bereat ettim iftira dan dolayı ve şimdi yine benle uğraşmak ta bulunan bu kişilerden emekliliğimin de bunlar tarafından kısıt landığımı ve (17.Yıllık) birikintimi (7.Yılla)düşürmeye calışıp işlemlerimide cıkmaza sokmuşlar vede zaten yarı sakat,ken zalif bey tarafın,dan da bazen ne yaptıgımı vede dünyamı tam yıkılması için ellerinden gelenini yapmaktalar bu konumla ilğili büyüklerime seslenerek acaba sadece üç ay aç kalsanız acaba nasıl bir yaşantınız olurdu. Şimdide bazı kurnazlar yardım yapacağız diyede aldatılıp ne yapmak gerektiğini Rica ediyorum bu msn. adresime bilği vermenizi maaşlarımı alabilmem için ne gerektiğini ve iki gözü yaşli birinin de yüzünü sevindirmeniz dir yoksa beedualarım (7)sülalenize kadar ulaşır yarım kafalı (KAZIM FAZLIOĞLU)

 7. zeynep doğan diyor ki:

  pardon 16.09.2013 tarihinde başvuru yapmıştım..2 çocuk için yapılandırma yıda 20 gün önce ödedim..hala yanıt gelmedi..ne zaman emekli olurum..

 8. zeynep doğan diyor ki:

  23.09.2013 tarihinde emeklilik başvurusu yaptım..daha sonra 2 çocuk için doğum yapılandırması istendi onu da yatırdım ..ne zaman emekli olurum..

 9. necdet gökçe diyor ki:

  8 mart 2013 tarihinde emeklilik başvurusu yaptım. tc no ile sorgulama yaptığımda kayıt yok diye yazıyor.başvurumu bodrum sgk,dan yaptım.emekli maaşımın ne zaman bağlanacağını çok merak ediyorum.. saygılarımla..

 10. FETİYE AYVALI diyor ki:

  04.02.2013 tarihinde emeklilik dilekçemi verdim henüz bir sonuç veirr bilgi verilmedi ne yapmalıyım.

 11. nercivan öncü diyor ki:

  11 03 2013 te emeklilik başvurusu yaptım kac gunde baglanır ve ayrıca 5533 prim gunundn nekadar maaş alırım şimdiden teşekurler ilginize

 12. aysel yilgin diyor ki:

  2 sene önce eşim için emeklilik başvurusu yapdık. bize tahsıs no verdiler , hala emekli olamadı.prim günsayısı 5950.sigorta başlangiç nisan1980,dogum tarihi 10 05 1963. eşimle bu yüzden yaklaşık 1 senedir konuşmuyorum,nerede problem var anlayamadım emeklilik takıp sistemide herhangi kayıt bulunamadı diyor.bir cevap bekliyorum,beni aydınlatırsanız sevinirim . aysel yılgın.

 13. süleyman sırrı çeliköz diyor ki:

  04,03,2013 Tarihinde emeklilik talebimi yaptım. Bütün işlemlerimin yapıldığını öğrendim. maaşım kaç lira olur ve bu ay maaş alabilirmiyim? Mutlu haberinizi bekliyorum

 14. ömer aksoy diyor ki:

  sgk mesaj atım işe giriş tarihi ögrenmek icin ve bana 01.07.1986 işe giriş ve 7000 gün pirimim vardiye cevap geldi bu mesaja göre takrar mesaj atım ne zaman emekli olurum diye cevap 49 yaş 5300 pirim günüyle emekli ola bilirsin diye mesaj geldi dogum tarihim 02.02.1972 oldugundan bazıları 18 yaşından öncekşler gecmez sen işe girişini 1990 dan itibaren say 18 yasından sonrası gecer diyorlar neolur beni aydınlatı teşekürler

 15. cemal sezer diyor ki:

  12 02 2013 tarıhınd emeklılık muracatta bulundum halen cevap gelmedı tarafıma bıldırılmesı saygılarımla sıcıl no 16542109

 16. engin diyor ki:

  nezaman emekli olurum 12164763370

 17. engin diyor ki:

  emekli olucağam tarih

 18. hasan görgün diyor ki:

  emekli olduğu tarih bildirmenizi rica ederim.

 19. hasan görgün diyor ki:

  emekliolduğu tarih

 20. ZEHNİ ÖZAYDIN diyor ki:

  şu anda benim emekli maaşım nekadar öğrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.