Haber
Haberler » 
Emekli 

Emekli

Cuma, 06 Ocak 2012, 00:35

SSK EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA

 

SGK web sitesi üzerinden SSK’nın Emeklilik yaşı ekranı girerek cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, SSK prim ödeme gün sayısınızı, diğer sandıklara (Emekli Sandığı – Bağkur) ait gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurtdışı gün sayınızı girerek  ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

 

SSK EMEKLİ MAAŞIM BAĞLANDI MI ?

 

SSK Emekli Aylık Bilgisi öğrenebilmek için, http://www.app2.sgk.gov.tr/AylikHesap/ bu bağlantı üzerinden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını veya ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

 

İntibak yasası Bakanlar Kurulundan Geçti!

 

Emeklilerin maaşlarında iyileştirme sağlayacak olan intibak yasası, yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısında imzalandı.

2.5 milyon emekliye ‘intibak’ ve memura sözleşme yasası Meclis’te Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamuoyunda intibak yasası olarak bilinen taslağın ve Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanun Tasarısı taslağının Bakanlar Kurulu’nda kabul edilerek imza altına alındığını bildirdi.

İMZALAR ATILDI

Toplantının ardından basına bilgi veren Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Pek çok kesimi ilgilendiren, çalışanlar arasında “İntibak Yasası” olarak adlandırılan konu hakkında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, hazırlanan taslağı Bakanlar Kuruluna sunduğunu ifade etti. Arınç, taslağın Bakanlar Kurulunca kabul edilerek imza altına alındığını belirtti.

Arınç açıklamasının devamında ise şu ifadeler kullanıldı: “Yıllardan beri sürüncemede kalan ve hükümetimiz tarafından ele alınarak bir an önce kanunlaştırılmasını istediğimiz, emeklilerin farklı statülerde farklı maaş almaları ve refah payı ödenmemiş kesimlerin intibaklarının yapılarak gelirlerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu tasarımızın ana özeti 2000 yılı öncesinde bağlanan malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının prim ödeme gün sayıları üzerinden ve gelişme payı, yani refah payı da dikkate alınarak yeniden hesaplanması öngörülmektedir. Sayısal olarak bunun 2,5 milyon civarında olduğu biliniyor.

ÜÇ GRUPTA MAAŞ

Yeni kanunla, 2000 yılı öncesinde emekli olanlar, 2000-2008 yılları arasında emekli olanlar ve 2008′den sonra emekli olanlar olmak üzere üç grup maaşta düzenleme yapılacak.

 

SGK.NET Google Aramaları:

emekli is,app2 sgk gov tr/AylikHesap,sgk gov tr emekli maaş sorgulama,app2 sgk gov tr aylikbilgisi,app2 sgk gov tr/aylikbilgisi,sgk emekli maaşim ne kadar olur,sskaemekli,app2 sgk gov tr/nezaman,sgk yurtdışı borçlanmasınla maaş hesaplama,app sgk gov tr/aylikbilgisi