Emekli

SSK EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA

 

SGK web sitesi üzerinden SSK’nın Emeklilik yaşı ekranı girerek cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi, SSK prim ödeme gün sayısınızı, diğer sandıklara (Emekli Sandığı – Bağkur) ait gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurtdışı gün sayınızı girerek  ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

 

SSK EMEKLİ MAAŞIM BAĞLANDI MI ?

 

SSK Emekli Aylık Bilgisi öğrenebilmek için, http://www.app2.sgk.gov.tr/AylikHesap/ bu bağlantı üzerinden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını veya ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

 

İntibak yasası Bakanlar Kurulundan Geçti!

 

Emeklilerin maaşlarında iyileştirme sağlayacak olan intibak yasası, yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısında imzalandı.

2.5 milyon emekliye ‘intibak’ ve memura sözleşme yasası Meclis’te Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamuoyunda intibak yasası olarak bilinen taslağın ve Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanun Tasarısı taslağının Bakanlar Kurulu’nda kabul edilerek imza altına alındığını bildirdi.

İMZALAR ATILDI

Toplantının ardından basına bilgi veren Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Pek çok kesimi ilgilendiren, çalışanlar arasında “İntibak Yasası” olarak adlandırılan konu hakkında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, hazırlanan taslağı Bakanlar Kuruluna sunduğunu ifade etti. Arınç, taslağın Bakanlar Kurulunca kabul edilerek imza altına alındığını belirtti.

Arınç açıklamasının devamında ise şu ifadeler kullanıldı: “Yıllardan beri sürüncemede kalan ve hükümetimiz tarafından ele alınarak bir an önce kanunlaştırılmasını istediğimiz, emeklilerin farklı statülerde farklı maaş almaları ve refah payı ödenmemiş kesimlerin intibaklarının yapılarak gelirlerinin artırılması hedeflenmektedir. Bu tasarımızın ana özeti 2000 yılı öncesinde bağlanan malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının prim ödeme gün sayıları üzerinden ve gelişme payı, yani refah payı da dikkate alınarak yeniden hesaplanması öngörülmektedir. Sayısal olarak bunun 2,5 milyon civarında olduğu biliniyor.

ÜÇ GRUPTA MAAŞ

Yeni kanunla, 2000 yılı öncesinde emekli olanlar, 2000-2008 yılları arasında emekli olanlar ve 2008’den sonra emekli olanlar olmak üzere üç grup maaşta düzenleme yapılacak.

 

Emekli emekli is,uyg sgk gov tr/hizmetkontrolu/jsp/tcgir jsp,app2 sgk gov tr aylikbilgisi,https://uyg sgk gov tr/hizmetkontrolu/jsp/tcGir jsp,SGK HİZMET DÜKÜ makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

“Emekli” için 5 yorum

 1. dursun tabak diyor ki:

  sayin-SGK kurumu ben amerika eyaletinde yasamaktayim yirmi yildan fazla dort yil belcikada yasadim su anda da amerika newjersy eyaletinde yasamaktayim borclanmayi kabul ettim ve odedim ikibin onuc yilinda emekli olmami soylemistiniz nezaman hangi ayda emekli olmam gerekiyor saygilarimla lutven bildirirmisiniz mayis ayinda turkiyedeyim yardimlarinizi bekliyorum saygilarimla turkiyem

 2. yüksel diyor ki:

  Esim 1969 dogumlu TR den emeklilik basvurusu yaptim 7200 is günü karsiligi 61200tl ödenmesi gerekli oldugunu ögrendim 2011yilinda 20200TL sini ödedim borcun tamamini busene ödersem esim kac yasinda emekli olabilir ve kac TL aylik alabilir tskler saygilarimla

 3. sevinç yücel diyor ki:

  Dulum,eşimin emekli aylığını alıyorum.Çalışmıyorum.Ölen babamın maaşı son dzenlemelere göre bana bağlanabilirmi?Her ikisi de emekli sandğına tabii.Teşekkürler.

 4. Admin diyor ki:

  Selamlar Kamil Bey,

  Sitemiz Sgk.Net adresinin resmi kurum ve kuruluşlarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Dolayısı ile sorularınızı lütfen bağlı bulunduğunuz şehirdeki SGK müdürlüklerine yapınız.

  Saygılar.

 5. kamil ergen diyor ki:

  memur emeklisiyim. nisan 2013 aylıım garanti bankasına yatmamış. acilen bildirilmesi.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.