E Devlet Adres Değişikliği

e devlet adres değişikliği,e devlet adres değişikliği nasıl yapılır?,e devlet adres değişikliği hakkında bilgiler,e devlet adres değişikliği bildirimi

Merhaba sgk.net takipçileri.Bildiğiniz gibi e devlet sistemi belki de dünyanın en büyük sistemlerinden birisi olarak göze çarpıyor.E devlet sistemine giriş konusunda şifre hatırlamama dışında giriş sorunu olduğunu hatırlamıyoruz.Böyle büyük bir sistemde vatandaşlarımız Ptt Müdürlüklerinden kimliğini ibraz ederek ve 2 TL gibi cüzi bir rakam ödeyerek almış oldukları e devlet şifreleri ile kendilerine ait tüm bilgileri hayat boyunca öğrenme fırsatı buluyor.

Bir adresten başka bir adrese taşınan kişilerin yapması gereken resmi zorunlulukları vardır.İlk yapmaları gereken işlem adres değişikliğidir.      Adres değişikliği yapılmaz ise tüm faturalar eski adresine gelir ve eski adresinizde kaybolacağı için büyük sorunları beraberinde getirir.Başka bir yere taşınan kişiler adres değişikliği bildirimlerini 20 gün içerisinde yapmak zorundadırlar.Aksi taktirde para cezası uygulanır.

Adres değişikliği bildirimi; Taşınan kişi son dönemde ödediği faturasını evi kira ise kira sözleşmesini alarak nüfus müdürlüklerine giderek orada bir kayıt oluşturur.Daha sonra Nüfus müdürlüklerinden aldığı belgeyi bağlı bulunduğu muhtarlığa teslim eder.Muhtarlığa belge teslimi mecburi değildir fakat seçim vb gibi durumlarda kayıtların yenilenmesi açısından fayda sağlamaktadır.Adres değişikliği aynı zaman da internet üzerinden e devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir.E devlet adresi değişikliği yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için vermiş olduğunuz bağlantıyı tıklamanız ve e devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

E DEVLET ADRES DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ için>>>>>>>>tıklayınız

Bir önceki yazımız olan SSK sorgulama e devlet şifresi ile nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde devlet ifresiyle ssk sorgulama, e devlet şifresi ile ssk sorgulama ve e devlet şifresi sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

E Devlet Adres Değişikliği e sıfe makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.


E Devlet Adres Değişikliği makalesi Ana Sayfa, E-devlet sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.