E Beyanname ve İşleyiş Şekli

E Beyanname ve İşleyiş Şekli

 

a. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen ve uygulanan e-Beyanname sistemi , vergi dairesine verilen Beyannamelerin İnternet yolu ile Gelir İdaresi Başkanlığına verilebilmesini sağlayan elektronik ortam hizmettidir.

b. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hizmete sunulmuş e-Beyanname hizmeti sayesinde  vergi dairelerindeki süregelen banka işlemlerinin iş yükü azaltılmakta aynı zamanda herkes için zaman ve iş gücü açısından tasarruf yapılmaktadır.

c. e-Beyanname sayesinde daha önce verilen ve  yıl saklanması zorunlu olan kağıt beyannamelerin getirdiği saklama yeri masrafındanda tasarruf edilmektedir.

 

E-BEYANNAME SİSTEMİ – BELSİS.NET

 

Uygulamada olan Belsis.Net e-Beyanname programı,  Damga Vergisi Beyannamesi, KDV Beyannameleri ve Muhtasar Beyannamelerin otomatik bir şekilde başkaca herhangi bir programa ihtiyaç olmadan verilerinizin güvenli olarak elektronik ortamda gönderilmesini sağlar.

e-Beyanname modülü olan Belsis.Net İşçi Bordro ve Memur Bordro, Analitik Bütçe ve Tahakkuk Esaslı Muhasebe gibi programlarla tam bir entegre halinde çalışır. Ayrıca uygun veriler arayüze gelir, eğer istendiği taktirde kullanıcılar düzenleme yapma imkanına sahiptirler.

E-Beyannamelerinizi İnternet üzerinden web sitesine girme gereksinmi duymadan sadece gerekli işlemleri yaptıktan sonra Belsis.Net e-Beyanname modülü ile gönderebilirsiniz.

e-Beyanname modülü Belsis.Net varolan entegre yapısı sebebiyle sizin verilerinizi doğru ve eksik olmadan göndermenize imkan tanır.

Ayrıca yönetim paneli sayesinde daha önce göndermiş olduğunuz beyannameleri takip ve kontrol edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan E-DEVLET başlıklı makalemizde 4a hizmet dökümü, E-devlet sorgulama ve sgk hakkında bilgiler verilmektedir.


E Beyanname ve İşleyiş Şekli makalesi Ana Sayfa, E-devlet sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Sgk Rapor ve Rapor Ücreti

Sgk Rapor ve Rapor Ücreti SGK kurumuna bağlı olarak çalışmakta olan sigortalı kişiler sağlık sebeplerinden dolayı devlet hastaneleri,sağlık ocakları ve...

Kapat