2013 bağkur affı var mı ? Şartları neler ? Hangi yılları kapsıyor ?

Bağkur affı var mı 2013, bağkur affı haberleri son gelişmeler en son durum ve bağkur affına giren yıllar hakkında detaylı bilgiler

60 gün ve daha fazla prim borcu bulunduğu için sağlık hizmeti alamayan Bağkurluların borcu silindi.

Geçen hafta Meclis’ten geçen düzenleme ile bu kapsamdakilerin borcu affedilerek devlet milyonlarca liralık alacağından vazgeçti. Özellikle esnaf ve çiftçi olarak çalışan Bağ-Kurlular bulunuyor. Zaman gazetesinin haberine göre; Bağ-Kur’da 60 gün ve daha fazla prim borcu bulunanlar sağlık hizmeti alamıyor. Bu nedenle bu kişiler sigortası olan eş veya anne-baba gibi yakınları üzerinden sağlık hizmeti aldı. Ancak kendi sigortalı bulunduğu için kanunen başkaları üzerinden sağlık hizmeti almamaları gerekiyor. Uygulamada ise yüz binlerce kişi bu şekilde sağlık hizmeti aldı.

bagkur affi

SGK da bu durumda olanları tespit ederek borç çıkardı. Ancak çıkarılan afla prim borcu olduğu için eş, anne veya babasının üzerinden sağlık hizmeti alanlar, kendilerine çıkarılan borçları ödemeyecekler. Öte yandan devlet, yıllardır alamadığı sosyal güvenlik destek primlerinin (SGDP) peşine düştü. Meclis’ten geçen ve yaklaşık 600 bin kişinin borcunu yapılandıran düzenleme ile 1,5 milyar lira prim tahsilatı hedefleniyor.

SGK.NET Google Aramaları:

Bakuraf
2013 bağkur affı var mı ? Şartları neler ? Hangi yılları kapsıyor ? makalesi Ana Sayfa, Bağkur Sorgulama kategorisinde yayınlanmaktadır.

“2013 bağkur affı var mı ? Şartları neler ? Hangi yılları kapsıyor ?” için 83 yorum

 1. ALİ BULDUKLAR diyor ki:

  2013 yılında sgk tarafından maşıma icra var afdan yararlanırmıyım

 2. ALİ BULDUKLAR diyor ki:

  sgk tarafından icraya verilenlere af varmı

 3. Admin diyor ki:

  Selamlar Arabi,

  Hale hazırda bağkur borçlarına af diye birşey yok ama muhtemelen seçim öncesi gelecektir diye düşünüyoruz.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
emekli maasi
Emekli maaşımı öğrenmek istiyorum

Emekli maaşımı öğrenmek istiyorum. Şifresiz olarak nereden sorgulayabilir ve öğrenebilirim ? Bunun için devletin sağladığı sorgulama sayfası yada link var...

Kapat