Adıma açılan davaları nasıl sorgulama yapabilir öğrenebilirim ?

Adıma açılan dava / davalar var mı ? Nasıl öğrenebilirim ? Sms ile dava sorgulama öğrenme hakkında bilgiler

Merhabalar Ben esra Keskin, eşimle uzun zamandır ayrıyız ve bana boşanma davası açacağından bahsediyordu. Acaba bunu nereden nasıl sorgulayarak öğrenebilirim. Artı bu tam olarak net bir cevap verirmi ? Yani adıma açılan davaları nasıl öğrenebilirim tşk.

ESRA

Selamlar Esra Hanım, sorunuza yanıt olması adına daha önceden de sitemizde açtığımız konuya yer vermek istiyoruz. Evet dava var ise aşağıdaki uygulama ile kesinlikle öğrenebilirsiniz.

Adalet Bakanlığı’nın yeni projesi olan UYAP yani diğer ismi ile ulusal yargı ağı projesi hayata geçti. Bu proje sayesinde ister vadandaş ister avukat isterseniz de dava açan yada davalı olan olun farketmiyor sorgulama yapabiliyorsunuz.

Şunlarıda söylemekte yarar var

mahkeme

1-Tc Kimlik numarası ile giriş yaptığınızda bu davanın göründüğü mahkeme bilgilerini, mahkemenin dosya numarasını tarafların avukat bilgilerini duruşma günlerini duruşma yapılıp geçti ise duruşmanın kısa olarak nasıl sonuçlandığını tanıkları ve şahitlerini de isimlerini öğrenebilirsiniz.

Sorgulama Yapmak İçin aşağıyı takip edin lütfen.

TC NO İLE MAHKEME SORGULA Tıklayınız ! Burada İmzasız Linkine tıklayacaksınız.

2-Dava dosyası hakkında bilgiler

Bir önceki yazımız olan Sgk hak sahipliği sorgulama başlıklı makalemizde Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği, Müstehaklık Sorgulama ve T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü hakkında bilgiler verilmektedir.

Adıma açılan davaları nasıl sorgulama yapabilir öğrenebilirim ? hakkimda acilmis dava varmi,adima acilmis dava var mi,hakkımda açılmış dava var mı,hakkımda açılan dava varmı,hakkimda dava varmi makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.

Adıma açılan davaları nasıl sorgulama yapabilir öğrenebilirim ? makalesi Ana Sayfa, SSK kategorisinde yayınlanmaktadır.

“Adıma açılan davaları nasıl sorgulama yapabilir öğrenebilirim ?” için 2 yorum

  1. sunay toprak diyor ki:

    merhabalar hakkımda açılan tazminat veya nafaka davası olup olmadını öğrenmek istiyorum kısa sürede cevaplarsanız iyi olur teşekkürler

  2. ÖZGÜR diyor ki:

    merhaba,eşimle aramızda geçen bir tartışma üzerine bir kamu davamız oldu 31,12,2012 de görüldü eşim suçlu bulunarak para cezası verildi,bize verilen kağıtta adrese tebliğ edileceği üzere diye bir yazı var ama henüz elimize bir tebligat geçmedi,bu cezanın olup olmadığını nasıl ve nerden öğreneceğimizi bilmiyoruz varsada nasıl nereye ödeyeceğiz.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.