65 yaş aylığı sorgulama işlemleri hakkında bilgiler

65 yaş aylığı nasıl öğrenilir bu maaş için hangi evraklar gereklidir ? İşlemlerin sonucunda 65 yaş maaşım bağlandımı nasıl öğrenebilirim ?

65 yaşın üzerinde olan ve hiç bir güvencesi ve bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almayan kişiler için verilen cüzide olsa bir ücrettir, Peki bu ücreti maaş ıalmak için ne şartlar gerekiyor neler yapılabilir ? sayfa_logo_TR

Muhtaç Aylığı’na Kimler Başvurabilir?

 • Anne ve babası olmayan yetimler
 • %40 ve üzeri özür oranına sahip engelliler

Muhtaç Aylığı Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Sosyal güvencesi bulunmamak (SSK, BAĞKUR gibi her ne ad altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmamak).
 • Herhangi bir düzenli geliri bulunmamak ya da aylık almıyor olmak.
 • Mahkeme kararı ya da kanunla bakım altına alınmamış olmak.
 • Herhangi bir gelir getirici taşınır ya da taşınmaz malı bulunmamak. Bulunsa bile bunlardan edilecek aylık ortalama gelirin her yıl belirlenen Vakıflar Genel Müdürlüğü Muhtaç Aylığı miktarını geçmemesi.

Muhtaç Aylığı Başvuru Yeri Neresidir?

İkamet edilen ilin Vakıflar Bölge Müdürlüğü‘ne şahsen ya da posta yoluyla başvurulabileceği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet adresinden de (www.vgm.gov.tr) başvurulabilir.

Muhtaç Aylığı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

2013 Muhtaç Aylığı Ne Kadardır?

2013′te muhtaç aylığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık 395,192 TL olarak verilmektedir.   65 YAŞ BAKIMA MUHTAÇ AYLIĞI SORGULAMA İÇİN >>>>> TIKLAYINIZYorum Gönder

 1. sedat küçükhüyük diyor ki:

  2022 maaşı almaktayım 2012 yılında almadığım maaşlarım var.ne zaman ve nasıl alabilirim?

  Etiketleri :