2022 sorgulama

2022 yani özürlü maaşı evrak takibi ve tc ile sorgulama işlemleri nasıl yapılmaktadır ?

Özürlü yani diğer bir deyişle engelli maaşını nasıl sorgulamanız gerektiği hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyoruz. Yasalarla yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nde özürlülük şartlarını yerine getiren kişilere ilgili yasa olan 2022 sayılı kanun çıkartılmıştır.

engelli maasi

Özürlü maaşı almanın şartları nelerdir kimler özürlü maaşı alabilirler ?

2022 özürlü maaşını özürlülük oranı en az %40 olan ,18 yaşını doldurmuş ve hiçbir geliri olmayankimseler alabilmektedir.18 yaşını doldurmayan %40 ve üzeri özürlü vatandaşların 2022 özürlü maaşını alabilmeleri için şahıslara bakmakla yükümlü aile reisinin aylık geliri göz önüne alınırve ailde yaşayan kişilerin kişi başı aylık geliri 115tl yi geçmiyorsa 18 yaşını doldurmamış bu özürlü vatandaşımızda 2022 özürlü maaşı alabilir. Özürlü maaşı almak için başvuran kişilerin yeşilkartlı olması özürlü maaşı almasına engeldeğildir.2022 sorgulaması için tüm evrakbilgilerinizi bilmeniz gerekmez, sadece vatandaşlık nummarası iles orgulayabilirsiniz.

2013 yılında engelli maaşım ne kadar oldu ne kadar yatacak ?

Özürlülük oranına göre değişiklik gösterenödeme  en net hemen aşağıdabulunan Devlet’in Resmi sitesi üzerindensorgulamanız daha net sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Sorgulamak için lütfen linke tıklayınız.

2013 ÖZÜRLÜ MAAŞIM NE KADAR OLDU SORGULA


2022 sorgulama makalesi Ana Sayfa, 2022 Engelli kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
fatma sahin
3. Çocuğu yapana 5 bin tl ödenecek mi ?

Şimdilerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin'in 3. çocuk yapana 5 bin lira yardım la alakalı analiz yaptığı...

Kapat